Varenummer:
665122010
Sokkeludluftning 2x21x20x125 cm Sort Polymer - Indgangsparti
- Holder husets sokkel affugtet
- Varianter til anvendelse ved indvendige og udvendige hjørner tilgængelig
- Produceret af polymerbeton
IBF´s sokkelaffugter fås også i en variant til anvendelse ved indgangspartier. Denne sokkelaffugter anvendes ved døre og er ideel til at skabe en niveaufri adgang for f.eks. kørestolsbrugere. Sokkelaffugteren er formet som et U og forsynet med plastkanter, som sikrer korrekt lægning af risten.
Risten, som anvendes sammen med sokkelaffugteren til indgangspartier, har en fladjernskant mod døråbningen for at sikre stabilitet.
IBF’s sokkelaffugter til indgangspartier er produceret i polymerbeton, som har ekstra lang holdbarhed og høj styrke. Sokkelaffugteren til indgangspartier fås i tre længder: 100, 125 og 150 cm.
IBF’s sokkelaffugter til indgangspartier er produceret i polymerbeton, som har ekstra lang holdbarhed og høj styrke. Sokkelaffugteren til indgangspartier fås i tre længder: 100, 125 og 150 cm.
Kontakt os
-
Få et tilbud på projektet
-
Vi sidder klar til at hjælpe
-
Mulighed for specialløsninger
Specifikationer
| Farve: | Sort |
|---|---|
| Bredde i cm: | 21 |
| Længde i cm: | 125 |
| Tykkelse i cm: | 2 |
| GWP tal: | Est. GWP-tal er et estimat baseret på enten (1) EPD-data, (2) interne beregninger efter EN 15804+A2 eller (3) generiske data fra BR18 tabel 7, afhængigt af datatilgængelighed. Det er ikke en verificeret EPD-værdi. Projektspecifik EPD laves efter aftale. |